V GreenPanTM sme si dali za cieľ podporovať riešenia globálnych problémov našej modernej spoločnosti. Preto do vašich domovov prinášame pohodlné a ekologické (udržateľné) produkty. „Pohodlné" preto, že nemáme v úmysle meniť životný štýl, „ekologické" preto, lebo potrebujeme chrániť a zodpovedne využívať prírodné zdroje našej planéty.

 

Sme pevne presvedčení, že na svete je dostatok rozumných ľudí, ktorí si uvedomujú, že Zem je len jedna, preto ju musíme chrániť. Globálne otepľovanie, znečistenie a ničenie životného prostredia sú závažnými problémami 21. storočia. Žiaľ, nie vždy máme na výber.

 

GreenPanTM sa zaväzuje ponúknuť vám možnosť voľby prostredníctvom zodpovedných produktov, ktoré skutočne znížia vašu uhlíkovú stopu. Nemusíte meniť spôsob svojho života. My sme zmenili spôsob výroby produktov.

 

 

 

Zdravý a šťastný život v príjemnom prostredí je našim najväčším životným cieľom. GreenPanTM sa k tomu cieľu zaväzuje a 100% svojho výskumu investoval do vývoja zdravých a ekologických technológií.

 

Tradičný nepriľnavý povrch sa dosahuje pokrytím panvice vrstvou voskovej syntetickej látky s názvom PTFE (PolyTetraFluórEtylén). Praktické používanie PTFE v domácnosti má niekoľko dobre zdokumentovaných nevýhod. Po prekročení teploty 260 ºC sa PTFE začína rozkladať. Je dokázané, že uvoľnené plyny sú smrteľné pre malých domácich miláčikov ako sú vtáky! U ľudí môžu tieto výpary potenciálne poškodiť dýchaciu sústavu a spôsobiť nevoľnosť a bolesť hlavy. Ak teda svoju tradičnú nepriľnavú panvicu prepálite, nepoškodíte len panvicu, ale pravdepodobne i svoje zdravie.

 

 

 

GreenPanTM nepoužíva PTFE, ale vďaka nepriľnavému povrchu ThermolonTM prináša na trh zdravú alternatívu. ThermolonTM je odolný voči vysokým teplotám. To znamená, že GreenPanTM má špeciálnu bezpečnostnú vlastnosť - aj keď panvicu prepálite, dokonca až do teploty 450 ºC, nebudú sa uvoľňovať žiadne toxické výpary a samotný povrch sa nebude lúpať, ani sa na ňom nebudú vytvárať vydutiny.

Zodpovedný človek by mal za rok vyprodukovať jednu tonu CO2. V súčasnosti vyprodukujú Číňania 4 tony, Európania 12 ton a Američania dokonca 25 ton CO2 na osobu. Klimatické zmeny už prebiehajú a predstavujú jednu z najväčších environmentálnych, sociálnych a ekonomických hrozieb, ktorým planéta čelí. Chceme preto vyrábať produkty tak zodpovedne, ako sa len dá. Snažíme sa, aby ich používanie vyžadovalo čo najmenej energie, čo vedie k uchovávaniu vzácnych prírodných zdrojov.

 

  • Náš nepriľnavý riad sa ako prvý vyrába s nepriľnavým povrchom vyrobeným z minerálov, nie z plastov.
  • PTFE povrchy sú vyrábané pomocou látky PFOA (kyselina perfluoroktánová), ktorá je klasifikovaná ako perzistentná (ťažko odbúrateľná) látka, znečisťujúca životné prostredie*. Navyše, PFOA je silná chemikália, ktorú telo veľmi ťažko vylučuje a je známa i ako „možný ľudský karcinogén"*. Keďže my nepoužívame PTFE, ani PFOA nemôže byť do prostredia vypúšťaná. * Podľa americkej federálnej agentúry EPA (Environmental Protection Agency), ktorá má na starosti ochranu ľudského zdravia a životného prostredia.
  • Pri aplikácii vrstvy ThermolonTM na produkty GreenPanTM sa využíva menej energie, čo znamená o 60% menej emisií CO2 v porovnaní s výrobou riadu pokrytým vrstvou PTFE.
  • Spracovávame použité materiály do nových produktov, aby sa predišlo plytvaniu potenciálne užitočných surovín. Preto rukoväte vyrábame z použitej nerezovej ocele a telá riadu z použitého hliníka.
  • GreenPanTM aktívne skúma ako minimalizovať a optimalizovať balenie svojich výrobkov.

 

Dnes znamená varenie a jedenie omnoho viac ako len uspokojenie základnej potreby. Sme si vedomí toho, čo jeme a príprava jedla je skutočne v kurze. Preto sme vyvinuli riad s nepriľnavým povrchom, ktorý vám pomôže pripraviť skvelé jedlá. Všetky naše výrobky vyzerajú skvelo: prvotriedne materiály v šikovnom dizajne. Ale predovšetkým - GreenPanTM funguje!


ThermolonTM lepšie vedie teplo ako tradičné povrchy. To znamená skvelé pečenie a chrumkavé vyprážanie!

 

Perfektná distribúcia tepla umožňuje aj rovnomerné prepečenie i varenie na nízkych a stredných teplotách, čo sa pozitívne prejaví na vašom účte za energiu i na životnom prostredí!

Vďaka tejto sofistikovanej technológii je vláčnosť a chuť jedla takmer okamžite uzavretá vo vnútri potravín, takže si jedlo uchováva skvelú chuť i vôňu. Povrch ThermolonTM je nepriľnavý a veľmi ľahko sa čistí.